Chcesz się więc dowiedzieć, jak założyć bloga krok po kroku?

To wspaniale!

Blogowanie to nie tylko świetna rozrywka ( i ciężka praca), ale także miejsce, w którym możesz wyrazić siebie w unikalny sposób, pomóc innym z problemami, które przezwyciężyłeś, ustanowić siebie jako eksperta i PRZEDE WSZYSTKIM zarabiać pieniądze. Bez względu na powody, dla których chcesz stworzyć bloga, myślę, że to naprawdę świetna decyzja!

Aby ci w tym pomóc, zebrałam wszystko, co musisz wiedzieć o założeniu bloga w jednym miejscu .

Zaczynajmy.

1. Dobry sprzęt

Pierwszą rzeczą, od której musisz zacząć to dobry laptop i niezawodne połączenie internetowe. To oczywista podstawa, której nie można pominąć. Jeśli naprawdę czujesz, że blogowanie to coś, w co naprawdę chcesz włożyć serce, to nie inwestuj pieniędzy w pierwszy lepszy laptop. Często można znaleźć blogerów w ekskluzywnych kawiarniach lub w modnych pubach, wpatrujących się ze skupieniem w swoje laptopy. Tak więc – blogger i jego laptop są nierozłączni.

Jeśli potrzebujesz pomocy z wyborem sprzętu dla blogera, to odsyłam Cię do mojego wpisu: Jaki laptop wybrać do blogowania w 2019 roku?

2. Hosting & Platforma do blogowania

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego hostingu oraz platformy do blogowania. Hosting? Platforma blogowa? A czym się to w ogóle różni? Tak, tak – w pełni Cię rozumiem, bo sama byłam kiedyś w tym zielona! Aby Ci w tym pomóc, stworzyłam o tym specjalny wpis: Platforma blogowa, a hosting. Na co zwrócić uwagę przy wyborze hostingu?

Display/17-25/19/homepl-polecaj-kreator-750-200

3. Sprecyzuj czytelników

Prowadząc bloga powinnaś wiedzieć, kim jest Twój rynek oraz zrozumieć, czego oczekują twoi czytelnicy. Tak jak w biznesie, aby zacząć sprzedawać swój produkt,  musisz określić kto będzie kupował twój produkt i czy w ogóle się sprzeda.

Przykładowo jeśli Twoim odbiorcą jest przyszła Panna Młoda, to taki odbiorca z chęcią poczyta o trendach sukni ślubnej w tym roku, będzie chciał kupić tort ślubny i wybrać odpowiedniego asystenta ślubnego. Dowiedz się, czego chce Twój rynek docelowy.

4. Stwórz nazwę bloga

Kiedy już wiesz kim jest twój odbiorca, to postaw się na jego miejscu i pomyśl jakiego rodzaju słowa użyłby do wyszukania treści Twojego bloga. Dodatkowo twoja nazwa powinna być łatwa do zapamiętania i prosta do wpisania w wyszukiwarkę. Na sam koniec sprawdź, czy nazwa domeny jest dostępna.

5. Wybierz motyw bloga

Kiedy masz już odhaczone wszystkie powyższe punkty, możesz przejść do najprzyjemniejszej części tworzenia bloga, choć z drugiej strony pochłaniającej mnóstwo czasu i cierpliwości.

Istnieje mnóstwo motywów, których możesz użyć, aby Twoja strona wyglądała tak, jak chcesz. Niektóre motywy są bezpłatne, ale mogą mieć ograniczone funkcje. Istnieją również płatne motywy, które można kupić, które mają więcej funkcji lub elementów projektu. Ważne jest, aby wybrać ten, który reprezentuje Twoją markę, wizje i cele. Osobiście jestem wielkim fanem kobiecych motywów, które zawierają wiele róży . Są idealne dla każdego blogera, który chce zacząć w niszy np. z modą, zdrowym stylem życia czy innym dziewczęcym tematem.

6. Zaprojektuj swoją Markę

POKAŻ SWOJĄ MARKĘ I CELEprettyboss.pl

Zdecyduj, jakie kolory, style, i motywy powinien reprezentować twój blog. Musisz poświęcić kilka godzin pracy, aby Twój blog wyglądał profesjonalnie albo po prostu zlecić to osobom trzecim.

Pamiętaj także o napisaniu strony „O mnie”. Jest to ważne, aby twoi nowi odbiorcy lub czytelnicy lepiej zrozumieli Ciebie i Twoją markę oraz to, co oferujesz. Musisz także poinformować swoich czytelników, gdzie i jak mogą się z Tobą skontaktować.

7. Stwórz dziesięć przykładowych postów, zanim zaczniesz

Nie uruchamiaj swojego bloga bez przygotowania. Stworzenie przykładowych postów przed założeniem strony i inwestycją pieniędzy, pomoże Ci określić, czy tematyka, którą wybrałeś Ci odpowiada i czy jest na tyle rozwinięta, aby na niej zarabiać. Przy okazji przekonasz się czy blogowanie jest w stu procentach dla Ciebie.

8. Stwórz logo twojego bloga.

Większe firmy używają logo, zaprojektowane przez profesjonalistów, ponieważ okazują się natychmiast rozpoznawalne i osiągają trwały związek pamięci między marką i jej ukierunkowanym rynkiem docelowym lub odbiorcą, który zwiększa zaangażowanie i czytelnictwo lub sprzedaż.

Moim zdaniem jednak, na początek najlepiej zrobić swoje logo samemu, aniżeli zlecać to profesjonalnemu grafikowi, który weźmie od Ciebie duże pieniędzy. Jeśli Twój blog się rozwinie, to wtedy będziesz mógł zainwestować w coś poważniejszego.

Sama interesuję się grafiką komputerową i kiedyś dorabiałam sobie, tworząc logo dla innych. O moich sposobach tworzenia logo, dowiesz się tutaj. Jeśli jednak nie masz czasu bądź na zabawę z grafiką, to polecam platformę fiverr, gdzie za zaledwie 5 dolarów możesz zamówić profesjonalnie wyglądające logo.

 

9. Wybierz stronę, z której będziesz brał grafikę.

Ja uwielbiam wybierać zdjęcia na mojego bloga. Sprawia mi wielką przyjemność przeglądanie zdjęć stockowych i dobieranie odpowiedniego zdjęcia do wpisu. Nie wyobrażam sobie ile czasu musiałabym poświęcić, żeby zrobić odpowiednie zdjęcie samemu. Oczywiście jeśli prowadzisz blog fotograficzny to całkiem inna sprawa. Mój blog jednak obejmuje dzielenie się poradami i motywację innych do działania, więc strony ze zdjęciami stockowymi są dla mnie prawdziwym zbawieniem.

WOW! GRATULACJE! 

Doszedłeś do ostatniego kroku z naszej listy.

10. Twój blog jest gotowy by opublikować na nim pierwsze wpisy!

Pamiętaj, żeby nie spieszyć się z zakładaniem bloga. Przemyśl dokładnie jak będzie wyglądał twój wygląd bloga i jaka będzie jego treść. W końcu wygrywa ten kto się nie podda i wytrwa w systematycznym pisaniu i budowaniu społeczności.

Więc nawet jeśli założenie bloga z tej instrukcji zajmie Ci tydzień albo dwa to i tak jesteś do przodu!

No i co?

Witaj na blogerskim pokładzie !

A teraz promuj swojego bloga i ciesz się zarabianiem!

Udanego blogowania ♥

(Visited 86 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *