Zaczęłaś jakiś projekt, ale brakuje Ci determinacji, aby go dokończyć?

Nie wiesz gdzie znaleźć motywację?

Podpowiem Ci, że wcale nie musisz jej szukać.

Motywacja cały czas siedzi w twojej głowie.

Posiadanie motywacji do działania jest nieodłącznym elementem, jeśli tworzysz swój własny biznes. Brak dobrej motywacji prędzej czy później sprawi, że wszystkie twoje projektu pójdą na dno, dlatego musisz ją mieć i każdego dnia o niej pamiętać.

Bywa i tak, że posiadamy motywację, ale nagle dochodzimy do momentu, w którym zaczynamy tracić z oczu nasze cele i puszczamy wolno motywację, która wcześniej dodawała nam zapału. Z tego wniosku, kreuje nam się pierwszy sposób na bycie zmotywowanym.

1. Przypomnij sobie bądź zdefiniuj swój cel działania

Zdradzę Wam moją główną motywację. Jest to sposób, który sprawdza się przy każdym projekcie i o każdej porze daje mi ogromny bodziec do działania. Mianowicie jest to cytat Gary’ego Vee, między innymi przedsiębiorcy i mówcy motywacyjnego.

Cytat brzmi następująco:

“Go do your thing. You’re gonna die.” 

“Idź i zrób swoje. Umrzesz.”
 
Tekst uderza jak bomba i nigdy mnie nie zawiódł. Właśnie tak powinna wyglądać motywacja – przechodzi ci przez głowię i migiem zapominasz, że sekundę temu ci się nie chciało. Jednak tak jak wspomniałam, jest to moja główna motywacja, ale są też takie dotyczące kolejno każdego projektu. Przykładowo profesjonalny sportowiec ćwiczy po to, aby zdobyć złoty medal, dlatego systematycznie ćwiczy, aby to osiągnąć. Dobrym pomysłem jest stworzenie listy powodów, dla których chcesz osiągnąć cel, a następnie powieszenie jej w widocznym miejscu, aby zawsze dodawała Ci sił i odwagi. 
 

 

2. Szukaj inspiracji

Drugim sposobem z kolei, który również sprawdza się u mnie, to posiadanie pozytywnej inspiracji. Bardzo motywuje mnie oglądanie ciekawych twórców filmików na youtube, czytanie książek ludzi sukcesu, słuchanie audiobooków. Kiedyś oglądałam youtube’a z nudów. Teraz platforma się mega rozwija, ludzie zakładają nowe kanały, tworzą, pokazują się, zarabiają, inspirują! To motywuje! Udowadnia, że jeśli ktoś TO zrobił, to ty również możesz TO osiągnąć. Twoją inspiracją może być również ktoś bliski. W moim przypadku, był to mój chłopak, który stał się inspiracją i doprowadził mnie do tego, że założyłam swoją działalność gospodarczą.

3. Rozbij cel na mniejsze kawałki

Kiedy nasz cel jest wielki i trzeba poświęcić dużo czasu i kroków, aby go osiągnąć, to w pewnym momencie będziemy czuć się przytłoczeni, a później zestresowani i ogólnie nic dobrego nie zdziałamy.  Jest bardzo prawdopodobne, że nie będziesz w stanie osiągnąć długoterminowych celów w ciągu dnia, tygodnia, a nawet miesiąca. Budowanie wielkich rzeczy wymaga czasu. Prostym sposobem na uniknięcie tych zbędnych emocji i zakłóceń, jest podzielenie projektu na mniejsze cele. Na przykład, jeśli Twoim długoterminowym celem jest pójście na dobre studia, to twoim mniejszym zadanie będzie zbadanie kolejno najlepszych szkół. Wszystkie te mniejsze zadania pomogą ci osiągnąć pierwszy krok do osiągnięcia długoterminowego celu. Każdy mały sukces pomaga utrzymać naszą koncentrację i inspiruje nas do podjęcia kolejnego podobnego kroku.

4. Otaczaj się pozytywnymi ludźmi 

Środowisko, w jakim przebywamy na co dzień bardzo oddziałuje na to, jak efektownie będziemy dążyć do naszego celu. Skup się na zdrowych relacjach, które masz, albo rozwijaj nowe, które pomogą ci wzrastać jako osoba. Otaczaj się pozytywnymi ludźmi, którzy wspierają i zachęcają Cię do rozwoju, a nie próbują go sabotować. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, że tacy ludzie są wokół nas. Niestety mogą to być nawet najbliższe nam osoby w życiu. Przykładowo chłopak, któremu brakuje motywacji będzie stanowił zły przykład dla dziewczyny zainteresowanej staranną pracą, aby odnieść sukces zawodowy. W takim momencie nie ma gorszego przyjaciela niż ktoś, kto po prostu robi absolutne minimum. Zamiast obcować z ludźmi, którzy skracają rogi lub unikają ciężkiej pracy, spróbuj otoczyć się ludźmi, którzy są zmotywowani do odniesienia sukcesu i jednocześnie będą twoją motywacją.

5. Po prostu powiedz STOP zwlekaniu! 

Skończ z wymówkami i uświadom sobie, że tylko marnujesz czas, nic nie robiąc. Spróbuj odkryć prawdziwy powód twojej przerwy w dążeniu do celu i natychmiast przystąp do pracy. Być może czyjaś negatywna opinia sprawiła, że straciłaś motywację i stanęłaś w miejscu. Zapomnij o tym! Każdy krok – nawet najmniejszy – ma sens! Nie pozwól innym, aby stawiali czerwone światło na twej drodze do sukcesu. Przeanalizuj jeszcze raz powyższe kroki w tym wpisie i zacznij działać pełną parą. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie czegoś, to po prostu zacząć. 🙂

 

(Visited 17 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *